Plogging, ako nový ekologický šport

Novinka pochádzajúca zo Škandinávie nesie názov Plogging. Všetci vieme, že beh je zdravý pre nás a naše telo - preto nadšenci pre životné prostredie prišli s jednoduchým, ale za to prospešným nápadom, ako spojiť dve užitočné veci dokopy.

Beh = zdravie = životné prostredie, touto jednoduchou rovnicou sa dá opísať nápad spoločnosti, ktorej zakladateľom je Erik Ahlström, ktorý začal "využívať" mestských bežcov ako "silu pre dobro". Bežci si natiahnú ochranné rukavice, uchopia tašky na odpadky a začnú zároveň na svojej ceste za lepšou kondíciou pomáhať aj našej planéte a životnému prostrediu. Akonáhle je vrece s odpadom plné, vyhodí sa do najbližšieho kontajneru.

Zatiaľ, čo už niekoľko rokov ľudia takto pobehujú okolo Švédska, zdá sa, že šialenstvo teraz prebieha po celom svete so skupinami bežcov spájajúcimi sily vo Francúzsku, Edinburgu a Veľkej Británii. V skutočnosti sa do tohto projektu zapája čoraz viac ľudí - stačí sa pozrieť na hashtag #plogging a nájdete fotografie z Austrálie, Thajska, Floridy a teraz po prvý krát aj na Slovensku.

Naša spoločnosť pisto-stav s.r.o. usporiada už tento víkend, dňa 9.2.2019 o 14:30 hod. prvý Plogging v Bratislave. Zapojte sa aj vy a podporte tak s nami dobrú vec.


Viac informácii sa dozviete na našej fb stránke https://www.facebook.com/pistostav/

Tento projekt je krásny v jednej jedinej veci a tou je jednoduchosť - túžba a ambícia pomôcť našej planéte a taktiež prispieť k ochrane životného prostredia - stačí uchopiť tašku na odpadky, navliecť si rukavice a začať behať.

Tak čo? Pôjdete si tiež zabehať?