Slovenská sporiteľňa končí s reklamnými letákmi a potvrdeniami z bankomatov

Slovenská sporiteľňa sa rozhodla prestať tlačiť vkladové lístky, reklamné letáky a potvrdenia o zostatku finančných prostriedkov na účte z bankomatu. SLSP takto ušetrí až 23 ton papiera ročne, čo je obrovská úľava pre lesy a samotnú prírodu.

"Ako zodpovedný a inovatívny líder sme sa rozhodli zrušiť možnosť tlače papierových potvrdeniek pre svojich klientov. Ľudia čoraz viac využívajú digitálne služby, preto neočakávame, že by túto zmenu vnímali negatívne. Len zrušením papierových potvrdeniek ušetríme ročne zhruba 9 ton papiera, čo bude mať priaznivý dôsledok na životné prostredie." Informuje člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne, ktorý je zodpovedný aj za enviromentálnu politiku banky Pavel Cetkovský.

Klienti slovenskej sporiteľne sa nemusia obávať, nakoľko zostatky finančných prostriedkov si budú môcť skontrolovať cez bankomat zadarmo, cez aplikáciu George alebo vo výpise z účtu. Zároveň banka týmto krokom zachová bankové tajomstvo, pretože sa nebudú potvrdenia o zostatkoch na účtoch povaľovať kade tade po zemi a vedľa koša. Banka ušetrí až 9 ton papiera zrušením týchto potvrdení.

Zároveň banka prestane používať reklamné letáky a všetko presmeruje do digitálnej podoby a všetko bude prebiehať vo forme tabletov a LCD obrazoviek, na ktorých poradcovia budú vedieť klientovi všetko vysvetliť a ukázať. Vďaka tomu banka ušetrí ďalších 14 ton papiera.

SLSP konči aj s reklamnými bannermi v uliciach.

Nech už sa Slovenská sporiteľňa rozhodla pre tento krok z akáhokoľvek dôvodu, jednoznačne prispeje k životnému prostrediu v pozitívnom svetle.